SELÇUKLULAR KADİR GECESİ’NDE İSABEY’DE BULUŞTU

Selçuklular Kadir Gecesi sebebiyle bir kez daha İsabey Cami’nde buluştu. İslam alemi açısından büyük önem taşıyan Kadir Gecesi’nde İsabey Cami’ne gelen Selçuklular  ilk olarak Selçuk’ta görev yapan imam hatipler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilavetini dinlediler. İftar yemeğinin ardından İsabey Cami avlusunda vatandaşlarla buluşan semazen gösterisi de yoğun ilgi gördü. 

Selçuklular bir kez daha Kadir Gecesi’nde tarihi İsabey Cami’nde buluştu. Selçuk Belediyesi ile Selçuk İlçe Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği program Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Selçuk Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca Selçuk merkez ve mahallelerinde düzenlediği iftar yemeklerinde bir araya gelen Selçuklular bu kez de Kadir Gecesi özel programda İsabey Cami’ni doldurdu. Tarihi atmosferde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.  Selçuk’taki camilerde görev yapan imam hatipler ilahiler ve kasideler okudu. İftar yemeğinin ardından İsabey Cami avlusundaki semazen gösterisini izlendi. Cami çıkışında vatandaşlara lokma ve kandil simidi de dağıtıldı.

Selçuklularla Ramazan boyunca bir arada olmanın büyük bir mutluluk olduğunu belirten Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Tüm hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni kutluyor; bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan ayının son günlerinde İsabey Cami’nde Kadir Gecesi sebebiyle bir araya geldik. Vatandaşlarımızla birlikte orucumuzu burada açtık. İftardan sonra semazen gösterisini yine hep birlikte izledik.  Bu yıl Ramazan’da belediyemiz tarafından düzenlenen iftar programı ve nostaljik Ramazan eğlencelerine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Bu Ramazan ayında çok verimli bir süreç yaşadığımızı düşünüyorum. İftar programlarımıza katılımıyla bizleri onurlandıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.