ENGELLİLER HAFTASI’NDA SELÇUK’TA GEZİ, SERGİ VE PANEL

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle Selçuk Belediyesi işbirliğiyle farkındalık sağlamak amacıyla sergi ve panel düzenlenecek.

Selçuk Belediyesi ve SELENDER 10- 16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle bazı etkinlikler düzenleyecek. İlk olarak 11 Mayıs Perşembe günü Şirinyer’de bulunan Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Hipodrom Atlı Terapi Merkezi’ne engelli ve ailelerinin katılım göstereceği gezi düzenlenecek.

12 Mayıs Cuma günü ise Selçuk Efes Kent Belleği’nde ünlü çizerlerin karikatürleri ve özel öğrencilerin yaptığı resimlerden oluşan sergi açılacak. Cuma günü açılacak olan sergi cumartesi saat 13.00’e kadar açık kalacak.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 16 Mayıs Salı günü saat 20.30’da Selçuk Belediyesi Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda Özel Öğretim Derneği ve Özel Goncagül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi katkılarıyla bir panel düzenlenecek. “Özel Gereksinimli Bireylerde Problemli Davranışlarla Baş Etme” konulu panele Özel Eğitim Uzmanı Harika Özay, Özel Eğitim Öğretmenleri Hülya Kaygısız ve Fatma Sert konuşmacı olarak katılacak. Problemli davranışlarla baş etme yolları, uygulamalı davranış analizi ve Aile Tutumları gibi konuların konuşulacağı panelde engelli bireylerin ve ailelerinin soruları da cevaplanacak.

Rehber olacak kitapçık

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle SELENDER’in talebi üzerine Selçuk Belediyesi tarafından bir de kitapçık bastırıldı. Engelli Hakları, özel gereksinimli bireylerin tanı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler içeren bastırılan kitapçık, engelli bireyler ve aileleri için uzun yıllar rehber bir kitapçık olarak kullanılabilecek. Kitapçık sergi ve panelde katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılacak.