ÖRNEK DAVRANIŞA BAŞKAN BAKICI’DAN PLAKET

Hayvanları Koruma Derneği (Sunnydays for Animals) Kuşadası Temsilciliği tarafından Selçuk ilçe sınırları içerisinde bulunan birçok köpeği kısırlaştırma işlemi gerçekleştirdi. Bu uygulamadan ve örnek olacak işbirliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Hayvanları Koruma Derneği Kuşadası Temsilciliği adına Angelika Doris’e teşekkür belgesi verdi.

Güçten düşmüş, sahipsiz, yaralı, tedaviye muhtaç kedi ve köpekleri toplayan ekiplere Kuşadası hayvan severlerden destek geldi. Selçuk Belediyesi ekiplerine yardımcı olan ve Kuşadası’nda temsilciliği olan Almanya Sunnydays for Animals Derneği üyeleri 44 köpeğe özel bir veteriner kliniğinde kısırlaştırılma (Kastrasyon ve Ovariohisterektomi) işlemi uyguladı.

Angelika : “Çok duygulandım”

Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığını söyleyen Hayvanları Koruma Derneği (Sunnydays for Animals) Kuşadası Temsilcisi Angelika Doris;  “Selçuk Belediyesi’nin zor şartlarda önemli bir görevi üstlenmesi bizler için çok anlamlı. Görevli arkadaşımız Helga ile zaten uyumlu bir işbirliği sergiliyoruz. Bu çalışmalarımızın ilk kez bir başkan tarafından makamında bizi ağırlayarak teşekkür plaketi vermesinden çok duygulandım. Kendilerine derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Riski en aza indirmek için kısırlaştırmalıyız

Kısırlaştırmanın kedi ve köpeklerin daha sağlıklı ve uzun yaşayabilmelerini sağladığını belirten Angelika, “Kısırlaştırılmayan kedi ve köpekler bazı sağlık problemleriyle karşılaşabilirler. Bu riski en aza indirmek için kısırlaştırmanın yapılması uygundur. Biz de bu durumu ele alarak Selçuk Belediyesi ve Sunnydays for Animals Derneği ile birlikte ortak bir çalışma gerçekleştirdik. Sahipsiz birçok köpeği derneğin kliniğine götürerek kısırlaştırdık.” dedi.

Doğru örnekleri çoğaltmalıyız

Sunny Days For Animals Derneği Kuşadası Temsilciliği Yetkililerine teşekkür eden Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı; “Belediyemiz bünyesinde yer alan Geçici Rehabilitasyon Merkezi’nde bakımı yapılan sokak köpeklerinden 44 tanesi Sunny Days For Animals Derneği Kuşadası Temsilciliği’nin katkıları ile kısırlaştırıldı. Dernek yetkililerine kısırlaştırılma işlemi için en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Konu ile ilgili gösterdikleri hassasiyeti takdir ediyorum. Bu örnek davranışın yaygınlaşmasını arzu ediyorum” dedi.  

Bakamayacağınız hayvanı almayın

Selçuk Belediyesi Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, her hafta İzmir Işıkkent Hayvan Barınağı’nın yoğunluğuna göre sokak köpeklerini kısırlaştırılma işlemine devam ediyor. Barınaktan bütün aşıları yapılmış köpeklerin sahiplenebileceğini belirten yetkililer, bir çok köpeğin barınak çevresine bırakıldığını bu nedenle özellikle yaz aylarında bakımını yapamayacakları hayvanları almamaları ricasında bulundu.